Срібні хрестики - традиція і краса
Натільний хрестик налічує історію вже майже 2000 років. Традиція носити на тілі символ віри зародилася ще в IV столітті. Це були грубі дерев'яні вироби, що імітують реальне знаряддя страти. Згодом зовнішній вигляд хрестика змінювався: він ставав більш витонченим, детальним, з зображенням Христа і елементами декору. Хрест - символ приналежності до християнського віросповідання і церкви. Носиться він, в першу чергу, як святиня, а не як прикраса.
Для тих, хто вірує, носіння хрестика обов'язкове. Колись це було допустимо тільки священикам, і простий народ не міг надягати на шию даний знак. І лише пізніше натільний (наперсний) хрестик стає доступним людям всіх станів. Він є нагадуванням про принесену Христом жертву, а також захищає від негативу. Це знак причетності до таїнства християнства.
Матеріал виготовлення та різновиди християнського символу
З якого матеріалу зроблений цей оберіг - для віруючих не настільки важливо. Буває він з дерева, кістки, каменю, бурштину, міді, бронзи, олова, срібла, золота. Головне — суть. Однак, в наш час набули широкого поширення у всьому світі і, зокрема, в Україні срібні хрестики. Срібло відрізняється елегантною строгістю, що відповідає релігійному стилю. 925-я проба срібного сплаву легко піддається обробці, що дозволяє творити воістину шедевральні речі. У той же час виріб відмінно носиться, демонструє стійкість до деформацій і стирання, внаслідок чого тривалий час зберігає свій зовнішній вигляд. Ціна срібного хрестика також доволі демократична, що робить його доступним кожному бажаючому долучитися до традицій віри. Прикрасу, яка сподобалася, можна одразу ж замовити онлайн: ми здійснюємо доставку у Київ, Львів, Білу Церкву, Тернопіль, Вінницю, Івано-Франківськ, Луцьк а також в усі населені пункти, де працює перевізник "Нова Пошта".
По суті, хрестик – різновид підвіски. Основою для нього служить або шнурок (звичайний, ювелірний або каучуковий), або ланцюжок. Сам він буває в різних варіантах виконання. За формою:
- прямолінійний - перекладини розташовані під прямими кутами;
- перекладини розширюються до кінців - наче промені Світла Життя;
- перекладини розташовані у вигляді квадрата або ромба - їх чотири кути означають чотири земні стихії, чотири Євангелія;
- з перекладинами клиновидноїформи — символізує лілію;
- перекладини з трикутними кінцями - символ Святої Трійці;
- кінці перекладин з кульками, краплями, колами - символ крапель крові Господньої; коло - символ Церкви Господньої.
Крім різноманітності форм, існують різні види обробки срібла, кожен з яких надає початковим властивостям матеріалу певні додаткові якості:
- різьблення та гравіювання;
- чорніння срібла;
- родіювання;
- позолота.
Ще можна виділити категорії хрестиків чоловічих, жіночих і дитячих. Для представниць прекрасної статі виготовляються більш витончені варіанти, з великою кількістю вигнутих ліній і декору. Чоловікам пропонуються потужні вироби, прості і лаконічні. Для малюків підійдуть найменші хрестики, без гострих кутів і опуклостей, які можна одягати немовлятам відразу після обряду хрещення.
Крім усього іншого, є можливість купити срібний хрестик, який буде приносити задоволення і як прикраса: для таких застосовується інкрустація, вставка каміння (натурального, штучного, дорогоцінного і напівдорогоцінного), емаль, складні химерні дизайни. Є вироби, які і зовсім мають суто декоративний характер: це декоративні хрести з срібла без розп'ять і інших релігійних особливостей. Вони можуть бути витіювато виконані, багато прикрашені, але нести лише сенс самого символу хреста як фігури - узагальнений знак життя і богів. Такі вироби можна не освячувати в церкві і носитися як доповнення до образу.
Принципи носіння наперсних хрестів
Перш за все, натільний хрестик - це святиня, і вже потім - ювелірна прикраса. Істинно віруюча людина носить його у тіла, на грудях, під одягом. Яким би гарним твором мистецтва він не був, хрестик не слід виставляти напоказ. Це практично інтимна річ.
Перед носінням хрест обов'язково потрібно освятити в церкві, щоб долучити його до Божої благодаті. Основу вибирають на свій розсуд. Для діток підійде м'який міцний шнурок. Дорослі люди частіше зупиняються на срібному ланцюжку. Оскільки носять цей релігійний атрибут не знімаючи, каучук або шкіра будуть створювати незручності (їх можна мочити у воді).
Поверх одягу допускається надягати тільки ті хрестики, які служать просто стильним декором. В пару до них можна підібрати сережки або браслет (з ідентичними камінням і в одному дизайнерському рішенні). Всупереч забобонам, будь-який срібний хрестик можна купити в Україні в якості подарунка. Презентувати його новохрещеній людині - це дуже приємно і зворушливо. Як і будь-який цінний ювелірний виріб, натільний хрестик можна успадковувати, передавати як сімейну реліквію.
Де придбати натільний хрестик з срібла
Кожна людина задає собі такі питання: чи то вибираємо річ для себе, чи то для хрещеника, чи то для коханої людини. У церковних крамницях продаються вже освячені срібні хрестики, які можна одягати відразу після покупки. Це зручно і просто. Однак, якщо ви хочете отримати пам'ятний ексклюзивний виріб, найкраще відвідати ювелірний магазин. Широкий асортимент і вибір стилів дозволить вам підібрати хрестик з срібла на свій смак.
Ціна на срібний хрестик в Україні дуже демократична, з огляду на якість роботи і матеріалів виготовлення. На сайті інтернет-магазину «Золотий Вік» в розділі «Срібло» ви неодмінно знайдете відповідний вам варіант. Зробити замовлення і оформити покупку можна онлайн або по телефону, а також безпосереднью у магазині: офіційні шоуруми "Золотий Вік" є в Києві, Білій Церкві, Львові, Тернополі, Вінниці, Івано-Франковську, Луцьку, Хмельницькому, Чернівцях, Рівному, Ужгороді та в інших містах України. Доставка і оплата здійснюється зручним для вас способом.