Популярні категорії:
Жіночі золоті каблучки, срібні кільця, чоловічі срібні хрестики, жіночі срібні хрестики, жіночі ланцюжки, жіночі золоті сережки з перлами, дитячі золоті сережки, чоловічі золоті кільця, срібні сережки кільця, сережки-гвоздики, золоті гвоздики, чоловічі срібні браслети.
Ювелірні ікони в каталозі "Золотий вік"
Ікони — релігійний атрибут в православ'ї та католицизмі. Це зображення осіб або подій з релігійної історії чи біблійних сюжетів. Це священне зображення, оберіг для людини, захист в будинку. Ікони можуть бути написані художником або виконані майстрами ювелірного мистецтва. У нинішньому столітті популярні ікони, які створюються із застосуванням ювелірних металів і дорогоцінного каміння. Купити ювелірну ікону — прекрасна думка для подарунка або захисту свого будинку. У каталозі "Золотий вік" є тисячі ювелірних прикрас, зокрема, християнські ікони.
Іконошанування: правила та особливості
Ікона як ювелірна прикраса має для вірянина такі ж здібності, як і повнорозмірне зображення в церкві. Християни вірять, що ікона здатна допомагати та зцілювати людини. При цьому, ікона виступає лише зображенням Святого, до якого людина закликає. Важливо розуміти: відповідно до християнської догматики допомагає не сама ікона, а Святий. Саме тому при виборі образка акцентують увагу на лику Святого.
В Україні іконошанування з'явилося практично одразу ж після Хрещення Русі. Для слов'ян це не було чимось незвичним, адже ще наші предки-язичники вихваляли зображення ідолів. У Київській Русі образи Святих спочатку були тільки в церквах, але київські майстри навчилися робити мініатюрні іконки з дерева, які брали в дорогу або ставили на покуті — почесне місце в хаті.
Протягом багатьох років мистецтво виготовлення ікон удосконалювалося і доповнювалося. У нинішньому році багато інтернет-магазинів готові запропонувати поглянути на величезний каталог ікон з ликом шанованих православних святих. Вибирають релігійну прикрасу за функціональним значенням, сюжетом, Ликом Святого, технікою виконання, стилістичними особливостями.
Ікона: ювелірна прикраса або релігійний атрибут?
Ювелірні ікони з золота або аргентуму зустрічаються в трьох основних видах, в залежності від призначення і функцій.
Перший тип — образ, обрамлений в дорогоцінний метал. Сама ікона поміщається в дерев'яну рамку. Правда, майстри можуть додатково покрити дерево сріблястою або золотистою фарбою, але це виняток з правил діє тільки для великих ікон. Виріб може бути настільним або вінчальним.
Другий тип — догматичний — мальоване зображення Святого або подій з Біблії, написаний професійним іконописцем. Дорогоцінним в догматичному різновиді буде сама рамка, яку роблять зі срібла або позолоти. Вона може бути інкрустована дорогоцінними або натуральними мінералами. При цьому, діаманти та фіаніти для такої мети не підходять, їх використовують для натільних ладанок. Зустрічаються такі зображення тільки в храмах, церквах, монастирях, приватних колекціях.
Третій тип — найуніверсальніший та найпопулярніший. Це мініатюрна підвіска, яку вірянин носить в поєднанні з хрестиком на ланцюжку. Також її можуть носити як самостійну ювелірну прикрасу. Образки роблять з аргентуму або аурума, технологічно обробляють і інкрустують.Таким чином, виходить не тільки важлива релігійна прикраса, а і ювелірний аксесуар.
Ювелірні вироби — ікони з зображенням Святих
Ікона — ювелірна прикраса і священний образ Святого. Це головне питання, яке потрібно вирішити перед вивченням каталогів ювелірних салонів. Який Святий буде зображений на вашій особистій іконі? Найчастіше люди звертаються до найсильніших і популярних образів:
- Богородиця Казанська — одна з різновидів Одигітрії. Ікона з'явилася в другій половині 16 століття. Християни вірять, що Казанська Божа Матір здатна допомогти в життєвих проблемах, а також рятує від зневіри й смутку. Моляться при захворюваннях, особливо пов'язаних з системою органів зору. Часто дарують ікону на одруження і народження дитини.
- Богородиця Семистрільна має також іншу назву "Пом'якшення злих сердець". На іконах зображують сім мечів, що зображає повноту страждань і болю християн. Богородиці моляться про спокій, умиротворення, смиренні. Особливо актуально це зображення для православних в неспокійні часи. Також християни вірять, що Богородиця Семистрільна допоможе вирішити будь-який конфлікт (в родині, на роботі або навіть в залі суду).
- Микола Чудотворець — один з найвідоміших і шанованих святих у православній традиції. Його називають покровителем мандрівників, торговців, дітей. Ікони з його зображенням найчастіше дарують саме дітям. Мініатюрні зображення беруть з собою в подорож, вішають в автомобільний салон. Натільна ладанка захищає людину від небезпеки, а дівчатам допомагає при вагітності.
- Богородиця Володимирська отримала свою назву від міста, де її знайшли — Володимира. Її називають покровителькою монархів, правителів, чиновників, оскільки вона допомагає приймати правильне мудре рішення. У важких моментах життя людини Володимирська Божа Матір дарувала підтримку, а також зміцнювала віру. До неї звертаються християни при хворобах, особливо при захворюваннях серцево-судинної системи.
- "Розчулення" — Божа Матір до народження сина, але після Благовіщення. Образ називають найщасливішим. Християни вірять, що священне зображення протегує жінкам. Його дарують нареченій під час одруження, вагітній дівчині, при народженні дитини. Богородиця чує прохання про захист сім'ї, чоловіка, дітей. Її називають захисницею сімейного вогнища.
- "Знамення" — один з найсильніших ликів Святої Діви Марії. Їй молилися ще за часів Київської Русі, збираючись цілими селами. Вона захищає від ворогів, злодіїв, грабіжників або іншої небезпеки. Також їй моляться про одужання при різних хворобах, в тому числі, психологічних.
- Янгол-охоронець. Згідно з християнськими догматами, у кожного вірянина є свій захисник — Янгол-охоронець. Його називають посередником між людиною і Богом. Найчастіше це натільні ладанки, які людина носить все життя.
Окремо варто сказати про іменні ікони. Під час хрещення у юного християнина з'являється свій конкретний захисник. Покровитель захищає людину від моменту народження до самої смерті, а потім веде до воскресіння. Під час хрещення людина отримує нове ім'я — ім'я свого Святого. Якщо не знаєте, хто є Покровителем, подивіться православний календар. Подивіться, кого шанують в день вашого народження.
Ікони в ювелірному магазині: що врахувати при виборі?
Ікона — не тільки релігійний атрибут, тому враховують її характеристики як коштовності. Після того, як обраний Лик Святого, настав час подивитися фізичні властивості та стилістичні особливості прикраси.
Метал
Ікони ювелірні зі срібла — хороша ідея, якщо хочете створити покуття у своїй квартирі. Такий сильний оберіг буде захищати будинок і служити додатковим декором інтер'єру. Для натільної іконки підійде аурум і аргентум, хоча золоті прикраси все ж більш популярні. Уважно вивчайте пробу металу, оскільки від цього залежить якість сплаву. Для ауруму оптимальна — 585 проба, а для аргентуму — 925. Для стаціонарних ікон може також зустрічатися золоте напилення шаром сплаву 750 маркування, в якому 75% золота і тільки 25% - додаткових домішок.
Технологія обробки
Ювелірні вироби, ікони та ладанки, додатково обробляються за спеціальними техніками. Це важлива, але не обов'язкова, умова. Родіювання дає додатковий захист від потертостей і потемніння, з огляду на те, що родій — міцний дорогоцінний метал. Позолота і чорніння дають більше декоративний ефект, але мінімальний захист все одно забезпечують.
Інкрустація
Як стаціонарні, так і натільні, ікони часто мають додаткову інкрустацію. Це не тільки питання візуального оформлення. З глибини століть релігійні символи прикрашалися дорогоцінними компонентами. Цей вислів подяки християн за те, що їх молитва була почута. За словами християн, таким способом парафіяни прикрашають те, що дорого їх серцю.
У ювелірних виробах, іконах стаціонарних використовують дорогоцінні та натуральні камені, переважно, кольорові. Сапфіри, смарагди, рубіни — найпопулярніші інкрустації. Однак, це дорогі камені, тому часто їх замінюють фіанітами Сваровскі, червоного або фіолетового кольору.
Для натільних іконок навпаки найчастіше використовують фіаніти та діаманти напівпрозорого кольору. Найчастіше це дрібні кристали, які красиво вписуються в стилістику коштовності.
Ювелірні ікони: ціна, замовлення, доставка
Ікона — найважливіший символ віри для християнина. Купити ікону в ювелірному магазині можна як собі, так і на подарунок. До релігійних символів віряни ставляться серйозно, тому вибирають їх уважно, звертаються в перевірені салони. Якість ювелірного продукту — найголовніший критерій. З 1999 року "Золотий Вік" пропонує українцям якісні та ексклюзивні коштовності. Продукція проходить подвійний контроль якості: сертифікація пробірної палати, гемологічний центр України.
Купити ікону в ювелірному магазині українці можуть трьома способами:
- через опцію бронювання;
- через касу фізичного магазину;
- через форму заявки в каталозі сайту.
Знижки та акції, а також дисконтна програма дозволяє купити коштовності дешевше. Оплатити замовлення клієнти можуть зручним для них способом. Ми здійснюємо доставку у Київ, Львів, Білу Церкву, Тернопіль, Вінницю, Івано-Франківськ, Луцьк а також в усі населені пункти, де працює перевізник "Нова Пошта". В середньому, замовлення привезуть до 5 днів кур'єром або до відділення (безкоштовно). Якщо коштовності не підійшли, зверніться в фізичний магазин, щоб обміняти або повернути прикрасу. Програма доступна в перші 14 днів після покупки: потрібно надати чек, товар, паспорт.